Jaunumi

Ar skaistām cīņām Biķernieku trasē atklāta Baltijas autošosejas jaunā sezona

Baltijas čempionāta sezonas atklāšanas posma „DEWALT Grand Prix” noslēdzošajā dienā, 13. maijā, Biķernieku trasē devās Baltijas čempionāta, vēsturisko automobiļu seriāla “Dzintara aplis” un “Legend Car” klases dalībnieki. Uzvarētāji tika noskaidroti lielā tveicē un spraigos sacensību braucienos.

Dienas sākumā noslēdzošo, trešo, braucienu aizvadīja „Legend Car” klases dalībnieki. Henrijam Tuomālam izdevās lielisks starts un šķita, ka atliek vien nobraukt visus sacensību apļus, bet, tuvojoties finišam, cits somu sportists - Jese Vartanens – panāca Tuomālu un viņu apsteidza. Trešais finišā bija Uldis Timaks. Līdz ar to NEZ čempionātā kopvērtējumā pēc pirmā posma vadībā izvirzījies Henrijs Tuomāla, savukārt augsto otro vietu šobrīd ieņem Uldis Timaks.

Tālāk trasē devās „Baltic Touring Car” dalībnieki. Divu braucienu summā ātrākais “Baltic GT” klasē bija lietuvietis Arūns Gečiausks (Mitsubishi Evo VIII), kurš uzvarēja abos sacensību braucienos. Otrajā vietā Marius Dijokas (BMW E36ti), bet trešais Raivo Tamms no Igaunijas (Porsche 911 GT3), kurš pirmajā braucienā cīņas karstumā pārsita riepu un tika pieņemts ātrs lēmums to nomainīt. BTC1 klasē uzvaru varēja svinēt igaunis Pēteris Pēks (Honda Civic), otro vietu izcīnīja lietuvietis Karolis Gedgauds (Honda Civic), trešais Andrejs Ermolovs (BMW 320) no Krievijas. BTC2 klasē ātrākās bija lietuviešu sportistes Ernesta Globīte (VW Golf GTI TCR) un Indre Senkute-Gedgaudiene (VW GOLF VI), bet uz trešā pakāpiena kāpa Agris Petrovskis (BMW E46M) no Latvijas.

Vēsturiskā seriāla „Dzintara aplis” sezonu kā pirmie sāka Volga dalībnieki. Nepārspēts abos braucienos un posma kopvērtējumā bija Ainars Šēnfelds. Otrajā vietā divu braucienu summā ierindojās Raimonds Elbakjans, bet trešā vieta šoreiz Ervīnam Kreicbergam.

VAZ1300 klasē sezonas pirmo uzvaru izcīnīja Mārtiņš Lagzdiņš, otrajā vietā atstājot Gunti Mucenieku. Trešajā vietā divu braucienu summā bija Ģirts Vecvanags. VAZ1600 klasē, kurā uz starta stājās 17 automašīnas, pirmo vietu pārliecinoši izcīnīja Andrejs Kozlovs no Krievijas, otrajā vietā lietuvietis Adomas Petrovas un trešais Toms Bērziņš.

F1 vienīgas sacīkstes aizvadīja vēturiskās Formulas, kur ātrākais „Formula Easter” klasē bija Itālo Alsiņš. „Formula Historic” klasē pirmo vietu ieguva Jāks Kūls, otrais Tāvi Krons, betr trešais Indulis Rukuts. Par „Formula Mondial” klases uzvarētāju kļuva igaunis Tāvi Kūls, otrais Andris Griķis, kurš pēdējā braucienā no pēdējās starta pozīcijas spēja pakāpties uz pirmo. Trešajā vietā šajā posmā Māris Ozoliņš.

„DEWALT Grand Prix” noslēdza „Hanoook Trophy” dalībnieki. Nacionālajā klasē divu braucienu summā savu pirmo uzvaru autošosejā izcīnāja Voldemārs Kalve (VW Golf), kuram kura sekoja igaunis Simo Linds (Opel Astra), trešajā vietā vēl viens šīs sezonas debitants Jānis Blušs (BMW 320). Neveiksmīgs otrais brauciens neļāva pacīnīties par vietu uz pjedestāla iepriekšējās sezonas čempionam Jānim Vankam, kurš otrajā braucienā palika trases malā ar pārsistu riepu. Super 1600 klasē pārliecinoši sezonu sāka krievu sportists Dmitrijs Savatējevs (Honda Civic), kurš izcīnīja pirmo vietu. Uz pjedestāla otrā pakāpiena kāpa Reinis Trūps (MG ZR), bet trešais divu braucienu kopvērtējumā bija Ansis Frīdbergs (Ford Fiesta). LADA Open klasē pirmo uzvaru izcīnīja lietuvietis Arūns Kudarausks.

Kopā divās dienās Ziemeļeiropas un Baltijas čempionātā uz starta stājās nepilni 200 dalībnieki un tika aizvadīti 23 sacensību braucieni.