Logo

Latvijas drifta sezonas noslēgumā uzvaru izcīna Kristaps Blušs!

Pagājušo sestdien, 6. oktobrī, Biķernieku trasē norisinājās Latvijas 2018. gadaLatvijas drifta sezonas noslēgumā uzvaru izcīna Kristaps Blušs drifta sezonas noslēguma sacensības. PRO klasē emocionālu uzvaru izcīnīja Formula Drift startējošais Kristaps Blušs, ProAm uzvara Jānim Brālītim, bet Street ieskaitē pirmais Igors Vozņakovskis.

Saulainajā sestdienā uz starta kopā izgāja 80 dalībnieki, no kuriem vairāk nekā puse – 41 – piedalījās Latvijas drifta kausa Street klasē. Pasākums bija sadalīts divās daļās, jo Biķernieku stadionā savas cīņas aizvadīja Street ieskaite, bet lielajā trasē cīnījās ProAm un PRO piloti.

Jau pirms noslēdzošā posma bija skaidrs, ka par 2018. gada Latvijas čempionu kļuvis Ēriks Ulass, tādējādi atkārtojot savu 2014. gada panākumu. Tādēļ dienas lielākā intriga PRO klasē bija, vai pēc vairāku gadu pārtraukuma uzvaru savās mājās spēs izcīnīt pēdējās sezonās ASV startējošais Kristaps Blušs.

Kvalifikācijā labāko rezultātu uzrādīja Ingus Jēkabsons, aiz sevis atstājot Raiti Maurānu un Blušu. No 14 startējošajiem fināliem kvalificējās 13, tādējādi ļaujot atlikušās 3 vietas tandēmu eglē ieņemt labākajiem (pēc kvalifikācijas rezultātiem) ProAm braucējiem – Aleksandram Murajam, Nikolasam Bertānam un Jānim Brālītim.

PRO finālbraucienos gan pieredze uzvarēja un visiem trīs ProAm pārstāvjiem sacīkstes beidzās jau TOP 16 kārtā. Jāatzīmē, ka arī tālākajās cīņās dominēja pieredzējušie piloti, jo pusfinālā spēja iekļūt visi trīs iepriekš minētie Latvijas favorīti – Jēkabsons, Ulass un Blušs. Tāpat viņiem pievienojās lietuvietis Valdas Vindžigelskis, kurš gan nespēja izrādīt pretestību Blušam, attiecīgi Formula Drift pilotam iekļūstot finālā.

Cīņa starp Jēkabsonu un Ulasu gan bija spraigāka un rezultātu izšķīra nianses. Šoreiz pārāks Ulass, kamēr Jēkabsonam atlika cīņa par trešo vietu. Tajā viņš spēja tikt galā ar lietuviešu konkurentu, sezonu noslēdzot ar trešo vietu posmā un otro vietu kopvērtējumā.

Finālā skatītāji gatavojās aizraujošai cīņai, tomēr jau pirmajā līkumā Ulass sekojot pārcentās, izlidoja no trases un nobortēja aizmugurējo riepu. Tā kā riepas tandēma ietvaros mainīt nevar, tad uzvaru sezonas noslēgumā izcīnīja Kristaps Blušs. Pēc sacīkstēm “HGK” pilots atzīmēja, ka bija prieks uzbraukt savu Latvijas fanu priekšā.

Latvijas drifta kausa ProAm klasē no 25 dalībniekiem finālbraucieniem kvalificējās 16 labākie, labākos rezultātus uzrādot Andrim Lipartam, Aleksandram Murajam un Nikolasam Bertānam. Ja parasti kvalifikācijas līderi iesaistās arī cīņā par uzvaru, tad šoreiz pusfinālā neiekļuva neviens no iepriekš minētajiem. Pirmajā pusfinālā Jānis Brālītis uzveica drifta veterānu Ervīnu Žuku, savukārt otrajā cīņā kopvērtējuma līderis Edmunds Bērziņš tika galā ar Mārtiņu Bērziņu.

Duelī par trešo vietu labāku sniegumu demonstrēja Mārtiņš Bērziņš, tādējādi sezonu noslēdzot līdzīgi kā iesāka, t.i. uz pjedestāla. Līdzīgi kā PRO arī ProAm klasē cīņa finālā izpalika, jo jau pirmajā līkumā ātrumkārbas defektu piedzīvoja Edmunda Bērziņa spēkrats. Tādējādi uzvara Brālītim, tomēr Bērziņam skumt nevajadzēja, jo ar otro vietu sev nodrošināja uzvaru ProAm sezonas kopvērtējumā.

Street klasē visas dienas garumā norisinājās ļoti spraigas un līdzvērtīgas cīņas, par ko liecināja arī daudzi pārbraucieni. Perfektas sacensības aizvadīja Igors Vozņakovskis, kurš ne vien uzvarēja kvalifikāciju, bet arī tandēmu finālā uzveica Edgaru Kroģeri. Jāatzīmē, ka abiem šie bija pirmie pjedestāli drifta sacīkstēs. Trešā vieta Matīsam Krēsliņam, kurš ar uzvaru pār Ansi Andersonu nodrošināja sev arī otro vietu sezonas kopvērtējumā. Lai arī Dāvis Mangalis sacīkstēs izkrita TOP 8, viņa iekrātais punktu pārsvars iepriekšējās sacīkstēs ļāva viņam saglabāt pirmo vietu sezonas griezumā.

Foto: Marttyy Motorsport Media

Mājas lapas izstrāde: VAS CSDD. Visas tiesības aizsargatas.