Jaunumi

LATVIJA ARĪ 2019. GADĀ UZŅEMS FIA PASAULES RALLIJKROSA ČEMPIONĀTA POSMU

Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta 2019. gada kalendārā iekļautas 11 sacensības – Neste World RX of Latvia būs pēc skaita devītais posms, kas Rīgā, CSDD Biķernieku Trasē notiks 14.-15. septembrī.

 

“Vēlos izteikt pateicību Latvijas autosporta sabiedrībai, kas ik rudeni pošas uz CSDD Biķernieku trasi vērot rallijkrosa braucienus, Latvijas valdībai un mūsu posma partneriem, par tik ļoti nepieciešamo atbalstu, kā arī pašmāju sportistiem, kuri spējuši rast resursus, lai startētu Rīgā notiekošajās sacensībās. Tiešā vai netiešā veidā, bet tikai visiem šiem aspektiem kopā ņemtiem, mums ir izdevies nodrošināt, ka arī 2019. gadā Latvijā būs iespēja klātienē vērot paša augstākā līmeņa autosporta sacensības – pasaules rallijkrosa čempionāta posma norises! Atcerēsimies, ka pasaules čempiona titulu iespējams izcīnīt vien četrās disciplīnās – bez rallijkrosa (WorldRX) arī rallijā (WRC), formulā (F1) un autošosejas izturības sacensībās (WEC) – novērtēsim mums sniegto iespēju un izmantosim to, lai pasaulei parādītu Latviju tik labi, cik labi to spējam!” RA Events un Neste World RX of Latvia direktors Raimonds Strokšs.

FIA pasaules rallijkrosa čempionāta sestās sezonas kalendārā atradīsim vairākas izmaiņas. Tā čempionāta starts tagad tiks dots Abū Dabī, Apvienotajos Arābu Emirātos, kur 5.-6. aprīlī sacensības pirmo reizi uzņems Formula 1 mājvieta Yas Marina Circuit. Izmaiņas skārušas arī Beļģijas posmu, kas iepriekš notika Metē pilsētā, bet nu norisināsies vēl vienā Formula 1 trasē Circuit of Spa-Francorchamps. Deviņi no 2018. gada sezonas posmiem saglabājuši savu vietu kalendārā – dažiem vien mainīta to norises nedēļa. Tikmēr pasaules čempionāta nākamā gada kalendārā vairs nav iekļautas rallijkrosa sacensības Montalegrē, Portugālē un Esteringā Vācijā. Tādējādi 2019. gada pasaules rallijkrosa čempions tiks noskaidrots 11 posmu laikā, sezonai noslēdzoties 1. decembrī, Keiptaunā, Dienvidāfrikā.

FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmu Neste World RX of Latvia 2019. gadā iespējams sarīkot pateicoties atbalstam, ko sniedz posma titulsponsors Neste, kā arī LR Izglītības un zinātnes ministrija un partneris Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD).

Jaunākā informācija par FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmu Neste World RX of Latvia pieejama sociālo tīklu kontos Twitter, Facebook, YouTube un Instagram. Tāpat saziņai sociālajos tīklos aicinām izmantot tēmturi #NesteLatviaRX, kas ļautu vienuviet apvienot visus veiktos ierakstus par FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posma norisi Latvijā.

 1. gada Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta kalendārs:
 1. APVIENOTIE ARĀBU EMIRĀTI – ABŪ DABĪ – 5./6. APRĪLIS
 2. SPĀNIJA – BARSELONA – 27./28. APRĪLIS
 3. BEĻĢIJA – SPA – 11./12. MAIJS
 4. LIELBRITĀNIJA – SILVERSTONA – 25./26. MAIJS
 5. NORVĒĢIJA – HELLA – 15./16. JŪNIJS
 6. ZVIEDRIJA – HOLJESA – 6./7. JŪLIJS
 7. KANĀDA – TRUĀRIVJĒRA – 3./4. AUGUSTS
 8. FRANCIJA – LOJAKA – 31. AUGUSTS /1. SEPTEMBRIS
 9. LATVIJA – RĪGA – 14./15. SEPTEMBRIS
 10. ASV – OSTINA – 28./29. SEPTEMBRIS
 11. DIENVIDĀFRIKA – KEIPTAUNA – 30. NOVEMBRIS / 1. DECEMBRIS

Līdz ar pasaules rallijkrosa čempionāta posmu, Rīgā notiks arī noslēdzošais posms diviem FIA Eiropas rallijkrosa čempionātiem – gan Supercar, gan Super1600 klasei.

 1. gada FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta Supercar klases kalendārs:
 1. LIELBRITĀNIJA – SILVERSTONA – 25./26. MAIJS
 2. NORVĒĢIJA – HELLA – 15./16. JŪNIJS
 3. ZVIEDRIJA – HOLJESA – 6./7. JŪLIJS
 4. VĀCIJA – ESTERINGA – 17./18. AUGUSTS
 5. FRANCIJA – LOJAKA – 31. AUGUSTS /1. SEPTEMBRIS
 6. LATVIJA – RĪGA – 14./15. SEPTEMBRIS
 1. gada FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta Super1600 klases kalendārs:
 1. SPĀNIJA – BARSELONA – 27./28. APRĪLIS
 2. BEĻĢIJA – SPA – 11./12. MAIJS
 3. ZVIEDRIJA – HOLJESA – 6./7. JŪLIJS
 4. VĀCIJA – ESTERINGA – 17./18. AUGUSTS
 5. FRANCIJA – LOJAKA – 31. AUGUSTS /1. SEPTEMBRIS
 6. LATVIJA – RĪGA – 14./15. SEPTEMBRIS

 

Par Neste World RX of Latvia

1295 metrus garā CSDD Biķernieku rallijkrosa trase uzbūvēta 2016. gada vasarā, lai jau pāris mēnešus vēlāk – 1. un 2. oktobrī pirmo reizi Latvijā uzņemtu paša augstākā līmeņa autosporta sacensības – pasaules rallijkrosa čempionāta posmu, kurā vēsturisku, savu pirmo uzvaru rallijkrosā izcīnīja deviņkārtējais pasaules rallija čempions (WRC), autosporta leģenda Sebastjēns Lēbs. Tikmēr latviešu braucēji Jānis Baumanis un Reinis Nitišs, kuri abi kvalificējās pusfinālam, sacensības noslēdza attiecīgi 8. un 11. pozīcijā.

 1. gada 16. un 17. septembrī pasaules rallijkrosa dalībnieki atgriezās Rīgā, lai noskaidrotu otro Neste World RX of Latvia uzvarētāju. Svētdienas pēcpusdienā finālbrauciena finiša karogu pirmais sasniedza Johans Kristofersons, kurš ne vien uzvarēja sacensībās, bet tieši Latvijā nodrošināja sev pasaules čempiona titulu! Arī 2017. gadā Pasaules RX startēja divi latvieši, un arī šoreiz abi kvalificējās izšķirošajiem braucieniem – Reinis Nitišs sacensības noslēdza pusfinālā (11. vieta kopvērtējumā), bet Jānis Baumanis izcīnīja vietu finālbraucienā, kur ilgu laiku atradās godalgotajā trešajā pozīcijā, vien brauciena izskaņā atkāpjoties uz piekto vietu.
 2. gada 15. un 16. septembrī jau trešo reizi norisinājās FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posms Neste World RX of Latvia, kura finišā – ātrākais no visiem, jau otro gadu pēc kārtas izrādījās Johans Kristofersons. Ar vispasaules atpazīstamību guvušām autosporta zvaigznēm šoreiz vienatnē cīnījās Jānis Baumanis, kurš četru kvalifikāciju kopsummā ierindojās 14. vietā, pirmo reizi nekvalificējoties Rīgas sacensību izšķirošajiem braucieniem. Tikmēr spožs panākums citam latviešu autosportistam Reinim Nitišam, kurš CSDD Biķernieku Trasē vienlaicīgi notikušajā FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta Supercar klases posmā guva spožu uzvaru, par nieka 0,272 sekundēm apsteidzot tuvāko sekotāju, tādējādi pašmāju skatītāju un atbalstītāju klātbūtnē nodrošinot sev Eiropas čempiona titulu!

 

 

 

Biķernieku kompleksā sporta bāze 
S. Eizenšteina 16, Rīga, LV-1079 

Tālr: +371 67025800 
E-pasts: info@bksb.lv 

 

VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija”
Reģ. nr.: 40003345734 
S.Eizenšteina iela 6, , Rīga, LV-1079 
AS Swedbank Konts: LV92HABA0551029752626