Jaunumi

SUPER ENDURO DEBIJA LATVIJĀ

Jau drīzumā, 17. maijā, sāksies Skandināvijas rallijkrosa čempionāta RallyX Nordic jaunā sezona, kuras laikā pieredzēsim arī divas debijas Latvijā – ne vien pirmo reizi viens no čempionāta posmiem norisināsies Rīgā, CSDD Biķernieku Trasē, bet arī rallijkrosa sacensību programmu papildinās Latvijā līdz šim vēl neredzētas motokrosa sacensības – Super Enduro.

 

Šī būs pirmā reize, kad RallyX Nordic čempionāts viesosies Latvijā (20.-21. jūlijs), kas līdzi nes arī vēl nezināmas un noslēpumainas lietas, taču jau šobrīd organizatori ir parūpējušies par pārsteigumiem – CSDD Biķernieku Trasē vienā nedēļas nogalē notiks gan RallyX Nordic čempionāta 4. posms, gan arī Super Enduro sacensības, kurām šī būs debija Latvijā.

Super Enduro šobrīd ir viena no visstraujāk augošajām motokrosa disciplīnām pasaulē un līdzjutēju vidū tiek atzītas par vienreizēju šovu gan sportistiem, gan skatītājiem. Super Enduro braucieni notiek pa īpaši sagatavotu trasi ar mākslīgi veidotiem šķēršļiem – baļķiem, riepām, grants tramplīniem, akmeņu krāvumiem un citiem – atbilstoši sacensību rīkotāja izdomai. Būtiski, ka motobraucēji sacensībās startē ar kopējo startu – tātad trasē vienlaicīgi būs iespēja redzēt cīņu ne vien ar šķēršļiem, bet arī tiešu konkurentu spēkošanos vienam ar otru.

RallyX Nordic laikā paredzētās Super Enduro sacensības notiks Biķernieku trases spīdveja stadionā, no kura tribīnēm skatītāji varēs pārredzēt ikkatru trasē notiekošo momentu. Paredzams, ka Super Enduro sacensībās piedalīsies gan izturīgākie braucēji no Latvijas, gan stiprākie Eiropas un pasaules līmeņa dalībnieki. Tikmēr braucieni notiks pēc rallijkrosam līdzīgas sportiskās sistēmas – sacensību diena sāksies ar kvalifikāciju, kam sekos pusfināli un finālbrauciens, kurā par uzvaru cīnīsies septiņi ātrākie un izveicīgākie motosportisti!

Provizoriskais Super Enduro sacensību grafiks:

Sestdiena, 20.jūlijs, 12:00       Reģistrācija, tehniskā kontrole

Sestdiena, 20.jūlijs, 13:30       Treniņbraucieni

Sestdiena, 20.jūlijs, 15:00       Kvalifikācijas braucieni

Sestdiena, 20.jūlijs, 17:30       Pirmais starts

Plašāku informāciju par RallyX Nordic Latvia un Super Enduro sacensībām atradīsi sociālajos tīklos: Facebook RallyX Nordic Latvia; Twitter @RallyXLatvia un Instagram @rallyxlatvia.

 

 

Biķernieku kompleksā sporta bāze 
S. Eizenšteina 16, Rīga, LV-1079 

Tālr: +371 67025800 
E-pasts: info@bksb.lv 

 

VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija”
Reģ. nr.: 40003345734 
S.Eizenšteina iela 6, , Rīga, LV-1079 
AS Swedbank Konts: LV92HABA0551029752626