Jaunumi

Riga Summer Race ietvaros Biķernieku trasē uzstādīts jauns dalībnieku un trases rekords

“Riga Summer Race” sacīkšu trešajā dienā Artūram Batrakam izdevās uzstādīt jaunu Biķernieku trases rekordu salonautomašīnām, sasniedzot apļa laiku 1:18,939. Tas bija lielisks noslēgums jau astotajam autošosejas festivālam “Riga Summer Race”, kurā tika uzstādīts arī jauns dalībnieku rekords - kopumā trīs dienu garumā Biķernieku trases lielajā auto aplī devās 215 autošosejas dalībnieki no deviņām valstīm.

Baltijas čempionāta BGT PRO klasē pārliecinošu uzvaru abos sacensību braucienos izcīnīja Artūrs Batraks, drošā attālumā aiz sevis atstājot poļu braucēju Maceju Kepku. Artūrs Batraks ar “Lamborghini Huracan” “Riga Summer Race” ietvaros uzstādīja jaunu Biķernieku trases rekordu salonautomašīnām ar apļa laiku 1:18,939, kurš tika sasniegts sacensību kvalifikācijā. BGT PRO klases sezonas līdera Egidijus Gutaravičius automašīna treniņu laikā piedzīvoja tehniskas problēmas, līdz ar to uz starta neizbrauca. Šāds sezonas pavērsiens ļaus Artūram Batrakam pacīnīties par uzvaru sezonas kopvērtējumā.

Robertam Rodem kārtējā skaistā uzvara BGT AM klasē, bet otrā vieta vēl vienam latviešu sportistam Jānim Hānam, trešais Biķernieku trasē bija Marius Bartkus. BTC1 klases augstākais pakāpiens tika Mariusam Miskunam no Lietuvas, bet par BTC2 klases uzvarētāju šoreiz kļuva Polijas sportiste Malgorzata Rdesta.

Arī sacensību noslēdzošā diena neiztika bez starpgadījumiem. Lietuviešu TCR klases braucējam Ramūnam Čapkauskam pirmā brauciena pēdējā apļa laikā beidzās degviela, kā rezultātā nācās zaudēt pozīciju finišā. Tomēr kopvērtējumā viņam izdevās izcīnīt trešo vietu. Pirmā vieta Baltijas čempionāta TCR klasē Džiugam Tovilavičius, bet otrais Biķernieku trasē - Jūlijs Adomavičius.

Lietuvas čempionāta R3000 klasē startēja Artjoms Kočlamazašvili, kurš kā vienīgais Latvijas pārstāvis starp lietuviešiem, septiņu braucēju konkurencē ierindojās trešajā pozīcijā.

Īsts trilleris izvērtās VAZ pirmajā braucienā, kur uz jumta vienā no Biķernieku trases līkumiem palika Kristaps Stepiņš, arī otrais brauciens neiztika bez avārijām. Uzvaru divu braucienu summā VAZ 1600 klasē izcīnīja Harijs Ulpe, otrajā vietā Pēteris Laipnieks, bet trešajā vietā ierindojās Andrejs Kozlovs. VAZ 1300 klasi uzvarēja Jevgēnijs Trušins, aiz sevis atstājot Gunti Mucenieku un Itālo Alsiņu.

14 volgas uz Biķernieku trases starta taisnes neredz bieži un spraigu notikumu virpulī pirmo vietu Volga klasē izdevās izcīnīt Antonam Dolgopolovam, otrā vieta šoreiz Jānim Gropem, trešais -  Ervīns Kreicbergs. Jānis Tomsons kāpa uz goda pjedestāla pirmā pakāpiena Volga 406 klasē, aiz sevis atstājot Aleksandru Smirnovu un Arni Zekundi.

Sezonas noslēgums Baltijas autošosejas čempionātā gaidāms 21. – 22. septembrī auto24ring trasē Igaunijā.