Jaunumi

NESTE WORLD RX OF LATVIA STARTĒS TRĪS LATVIEŠI

Rīgas Motormuzeja telpās notikušajā preses konferencē tika paziņoti Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posma Neste World RX of Latvia dalībnieki. Sacensībās kopumā piedalīsies 60 piloti, starp kuriem arī trīs Latvijas pārstāvji – Jānis Baumanis, Reinis Nitišs un Jānis Veģeris.

 

14. un 15. septembrī uz starta CSDD Biķernieku Trasē stāsies 60 braucēji trīs dažādās kategorijās. Līdzās pilnu sezonu pasaules čempionātā startējošajam Jānim Baumanim, sacensībās piedalīsies arī jēkabpilietis Reinis Nitišs. Eiropas čempionāta Supercar klasē vietējo publiku priecēs Jānis Veģeris, bet visplašāk pārstāvēta būs Eiropas čempionāta priekšpiedziņas Super1600 klase, kurā piedalīsies 25 autosportisti.

CSDD valdes loceklis Aivars Aksenoks“Vēlos apsveikt visus ar lielā notikuma tuvošanos. Jau ceturto reizi pasaules rallijkrosa sacensības ļoti daudziem CSDD un Biķernieku trasē kalpo kā atskaites punkts. Šķiet, ka šo notikumu vajadzētu sagaidīt ļoti mierīgi, bet arī šogad, gatavojoties sacensībām esam paveikuši ļoti lielu darbu. Ir īstenoti vairāki mazāki uzlabojumi, kas nodrošinās veiksmīgu sacensību norisi. Redzamākais no uzlabojumiem skāris sacensību galveno sastāvdaļu – trasi – un tās segumu. Iepriekšējo gadu gaitā seguma virskārta bija diezgan pamatīgi cietusi, kamdēļ šogad esam atjaunojuši pusi no grunts seguma klājuma.”

RA Events direktors Raimonds Strokšs“Kas vēl šo pasākumu varētu pārspēt? Kam ir jānotiek, lai šis pasākums būtu vēl grandiozāks un iespaidīgāks? Man liekas, ka to varētu pārspēt latviešu braucēja uzvara mūsu sacensībās pasaules čempionāta ieskaitē. Šogad pasaules čempionātā mums startēs divi piloti – Jānis [Baumanis] un Reinis [Nitišs]. Manuprāt, šogad šī iespēja ir lielāka kā jebkad agrāk. Turēšu īkšķus, lai latviešu puika uzkāptu uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena.

Kas attiecas par sagatavošanās darbiem, tad tie norit ļoti labi. Trases sliktās daļas ir atjaunotas, un kopumā tā ir ļoti labi sagatavota. Restaurāciju pieredzējis arī mediju centrs. Domāju, ka esam ļoti gatavi sacensībām. Pirmajos divos gados mūsu posms tika atzīts par vislabāk organizēto visā kalendārā. Pērn ieguvām otro vietu. Šogad jādara viss iespējamais, lai atgūtu labākā posma godu!

Visbeidzot, sacensību laikā notiks vēl viens ļoti nozīmīgs notikums – elektriskās rallijkrosa automašīnas prezentācija. Ar elektrību darbināms rallijkrosa auto jau ilgu laiku ir ļoti aktuāls temats rallijkrosa aprindās. Esmu ļoti pagodināts, ka tieši Rīgā, Motormuzeja telpās tiks publiski prezentēts rallijkrosa auto un mēs būsim pirmie, kuri uzzinās, kāds rallijkross varētu būt jau pavisam tuvā nākotnē.”

Neste Latvija valdes priekšsēdētājs Armands Beiziķis“Jau ceturto gadu esam kopā ar RA Events un CSDD Biķernieku Trasi. Mums ir liels gods strādāt ar tik profesionālu komandu, veidojot vienu no labākajiem sporta pasākumiem pasaulē un Latvijā. Pagājušajā gadā tika iesākta sadarbība veidot šo pasākumu ‘tīru’, videi un pasākuma apmeklētājiem draudzīgu. Arī šogad turpināsim iesākot, sacensībās izmantotajiem elektrības ģeneratoriem piegādājot Neste MY atjaunojamo dīzeļdegvielu, kuras ražošanā nav izmantota ne piles naftas, kas ļauj samazināt izmešu līmeni par 90 procentiem.

Tāpat Neste šogad visus aicina iesaistīties iniciatīvā A Planēta. Iniciatīvas pamatā ir fakts, ka mums ir dota planēta Zeme, un tā ir vienīgā, uz kuras mēs varam dzīvot. Mums nav alternatīvas B vai C. Ar šo iniciatīvu rosināsim ikvienu apdomāt savas ikdienas gaitas, lai parūpētos par mūsu planētas ilgtspējību, un veidiem kā samazināt resursu patēriņu un pieaugošos atkritumu apjomu, lai saglabātu to, kas mums dots.”

Ferratum vadītājs Latvijā Artis Bērziņš“Ferratum vienmēr izvirza pašus augstākos standartus sev un saviem produktiem, kā arī saviem partneriem. Kā jau Raimonds Strokšs minēja, Rīgas posms izpilda šo latiņu, jo divreiz atzīts par labāko visā kalendārā. Ferratum un autosportu vieno vairākas svarīgas vērtības – dinamika, ātrums, pareizu lēmumu pieņemšana un jaunas tehnoloģijas. Tāpat mūs piesaistīja arī nākotnes ienešana ar elektrotehnoloģijām. Tieši tādēļ atbalstam arī Jāņa Baumaņa pārstāvēto STARD komandu, kas pēc pasaules čempionāta rīkotāju pasūtījuma izstrādā ar elektrību darbināmu elektroauto.”

Latvijas Televīzijas Sporta redakcijas vadītājs Andris Ušackis“Salīdzinot ar pagājušo gadu, rallijkrosa TV tiešraižu auditorija ir augusi. Aptuveni 46 tūkstoši skatītāju noskatās kaut daļu no katras pasaules čempionāta posma pārraides. Un tas notiek laikā, kad interneta iespaidā TV reitingiem ir tendence kristies. Šie rādītāji liecina, ka ir radīts ļoti labs zīmols. Te liela nozīme ir arī komandu pārstāvjiem un rīkotājiem, kuri par to rūpējas. Ļoti bieži saņemam video, kur izsakās arī Reinis Nitišs vai Jānis Baumanis, pilnīgi atklāti stāstot par savām gaitām arī brīžos, kad viņi nevēlās runāt. Tas uzrunā cilvēkus, jo ir redzamas emocijas!”

Team STARD braucējs Jānis Baumanis“Komanda starpsezonā paveica lielisku darbu. Kopā ar savu vienību ļoti ātri atradām regulējumus, ar kuriem varam braukt ātri un sezonas gaitā turpinājām darbu un atradām veidus, kā braukt vēl ātrāk, it sevišķi trasēs ar zemu saķeri kā Zviedrijā, Kanādā un Norvēģijā, kur izcīnījām divus pjedestālus. Francijā, kur ir augsta saķere, varējām darīt, ko gribam, taču mašīna ļoti slīdēja un nekas nesanāca – tur mums vēl ir ko darīt, tamdēļ šonedēļ došos uz Austriju, lai meklētu jaunus piekares regulējumus. Sausā un saulainā laikā Rīgā ir laba saķere, bet līdz ko iejaucas lietus viss ir citādāk. Man kā braucējam lietus būtu parocīgāks, jo tad mūsu auto ir konkurētspējīgāks. Bet skatītāji par šādiem laika apstākļiem diez vai būtu priecīgi. Laika prognozes ir dažādas, tad jau redzēsim, kā būs!”

GRX braucējs Reinis Nitišs“Komandas pamatsastāva piloti Niklass Gronholms un Timurs Timerzjanovs ir pierādījuši Hyundai i20 automašīnu konkurētspēju – sezonas laikā ieguldītais darbs pie automašīnas attīstīšanas ir atmaksājies. Tanī pat laikā, lielu daļu no rezultāta veido arī braucējs, un viņa spējas saglabāt vēsu prātu. Nenoliedzami no mums gaida tikai pašu labāko sniegumu, tāpēc svarīgi ir nepārdegt un nesataisīt kādas muļķīgas kļūdas, kas startējot šādā līmenī nav pieļaujamas. Savu pēdējo startu Zviedrijā noslēdzu uz pozitīvas nots. Ja šo ātrumu spēšu atvest arī uz Latviju, viss būs kārtībā!”

Eiropas rallijkrosa čempionāta posma Supercar klases braucējs Jānis Veģeris“Autokrosā braucu jau ceturto gadu, pērn izmēģināju spēkus Eiropas čempionātā autokrosā, šogad izlēmu, ka jāizmēģina kas jauns – rallijkross. Un tā kā Eiropas rallijkrosa čempionāta posms notiek Rīgā, lemšana nemaz nebija tik sarežģīta. Tuvojoties sacensībām liela satraukuma vēl nav – pēc pirmā gada pie apstākļiem pierod un tas pamazām pazūd. Pirms paša starta gan – tad satraukumu jūt! Pērn uzbūvējām jauno Citroën automašīnu un beigu beigās tiku ar viņu galā, cīnoties ar visādām ķibelēm. Ar šo mašīnu arī piedalīšos Rīgā. Mēģināšu nobraukt pēc iespējas labāk, bet īpašas cerības uz augstu rezultātu nelieku, jo konkurenti ir ļoti spēcīgi!”

FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmu Neste World RX of Latvia iespējams sarīkot pateicoties posma titulsponsoram NesteLR Izglītības un zinātnes ministrijai un partnerim Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD), kā arī sponsoriem Ferratum un Live Riga.

Jaunākā informācija par FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmu Neste World RX of Latvia pieejama sociālo tīklu kontos TwitterFacebookYouTube un Instagram. Tāpat saziņai sociālajos tīklos aicinām izmantot tēmturi #NesteLatviaRX, kas ļautu vienuviet apvienot visus veiktos ierakstus par FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posma norisi Latvijā.

 

 

Biķernieku kompleksā sporta bāze 
S. Eizenšteina 16, Rīga, LV-1079 

Tālr: +371 67025800 
E-pasts: info@bksb.lv 

 

VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija”
Reģ. nr.: 40003345734 
S.Eizenšteina iela 6, , Rīga, LV-1079 
AS Swedbank Konts: LV92HABA0551029752626