Jaunumi

LATVIEŠIEM SAREŽĢĪTS SĀKUMS, BET CERĪGS TURPINĀJUMS NESTE WORLD RX OF LATVIA PIRMAJĀ DIENĀ

Sestdien CSDD Biķernieku Trasē sākās FIA pasaules rallijkrosa čempionāta 2019. gada sezonas priekšpēdējais posms Neste World RX of Latvia. Līdzās pasaules un Eiropas meistarīgākajiem rallijkrosa braucējiem uz starta stājās arī trīs Latvijas pārstāvji – Jānis Baumanis, Reinis Nitišs un Jānis Veģeris. Pēc sarežģīta pirmā brauciena, otrais sniedza cerības uz pozitīvu turpinājumu sacensību noslēdzošajā dienā.

Lielisku pirmo dienu aizvadīja GC Kompetition pārstāvis Rokas Baciuška. Uzvara pirmajā braucienā un ceturtā vieta otrajā kvalifikācijā ļāva lietuvietim pirmo dienu noslēgt kā līderim. Otrajā kvalifikācijā ātrākais bija Niklass Gronholms no GRX Taneco, kurš kopējā ieskaitē ieņem otro pozīciju, bet labāko trijnieku noslēdz vēl viens GC Kompetition Antons Marklunds. Neveiksmīga pirmā diena izvērtās vienam no galvenajiem titula kandidātiem Timijam Hansenam, kurš otrās kvalifikācijas pirmajā pagriezienā piedzīvoja avāriju un pēc pirmās dienas ieņem tikai 15. pozīciju, kamēr viņa galvenie konkurenti cīņā par titulu Andreass Bakeruds un Kevins Hansens noslēdza labāko piecinieku.

Dramatiski notikumi risinājās jau pirmajā braucienā, kad Reiņa Nitiša acu priekšā augšpēdus nonāca Timura Timerzjanova mašīna. Reinis nonāca aiz beļģu sportista Gijoma de Ridēra un pirmo kārtu noslēdza 15. vietā.Līdz ar to otrajā braucienā Nitišam nācās startēt no ārmalas. Lielisks starts ļāva iekārtoties otrajā pozīcijā. Reinis netērēja laiku un iebrauca džokerī. Pēdējā aplī satriecošā finiša spurtā latvietis izrāva uzvaru savā braucienā un astoto vietu kopsummā, kas pirmo dienu ļauj noslēgt desmitajā pozīcijā.

Reinis Nitišs: “Pirmajā braucienā Timurs Timerzjanovs apgāzās. Man nācās viņu apbraukt, tur zaudēju daudz laika, bet trasē īsti nebija, kur apdzīt Gijomu de Ridēru. Izdarījām visu, lai brauktu savu braucienu. Es nevienam netraucēju, man neviens netraucēja, taču viņš tikai brauca pa priekšu. Tāds ir rallijkross. Ātrums ir un varam pielikt. Otrajā braucienā izcīnīta astotā vieta, līdz ar to rīt startēšu no vidus. Rīt, protams, ir galvenā diena!

Tikmēr Jānis Baumanis jau pirmajos pagriezienos vairākkārt sadūrās ar konkurentiem. Turpinājumā cerēto ātrumu atrast neizdevās un pēc tiesnešu piespriestā piecu sekunžu soda Baumanis ierindojās 16. vietā.Otrais brauciens tika uzsākts no iekšmalas. Jānis uzreiz iekārtojās aiz Timerzjanova un veica stabilu braucienu, uzrādot 11. rezultātu kopējā ieskaitē. Pēc diviem braucieniem Baumanis atrodas 13. pozīcijā.

Jānis Baumanis: “Otrais brauciens padevās nedaudz veiksmīgāks par pirmo, ko nevarētu teikt par mašīnas regulējumiem. Šodien diezgan daudz ko izmēģinājām, tomēr neizdevās atrast pareizos regulējumus. Rīt sola lietu, cerams, ka tā arī būs. Tur skaidri zinu ko darīt, un atliek tikai spiest pedāļus un stūrēt. Jebkurā gadījumā, lielais fanu atbalsts un laba vēlējumi dod pozitīvas emocijas un enerģiju, tāpēc centīsimies izdarīt maksimumu!

Eiropas rallijkrosa čempionāta ieskaitē Supercarautomašīnām savu debiju šāda līmeņa sacensībās piedzīvoja Jānis Veģeris. Lai gan savos braucienos pacīnīties ar konkurentiem priekšā Veģerim neizdevās, tomēr mašīna netika apskādēta un Jānis ieņēma attiecīgi 13. un 15. vietu. Lai gan pēc otrās kvalifikācijas Veģeris ir 15. vietā, līdz pusfināla zonai pietrūkst tikai seši punkti.

Jānis Veģeris: “Pirmais brauciens sanāca samērā saraustīts. Visur varējām vēl pielikt lielāku ātrumu un vēlāk bremzēt. Mašīna gāja labi, bet kaut kā nevarēju tomēr iebraukties. Otrais starts jau bija labāks. Vēl jāatstrādā tramplīna sekcija, bet būs jau labi! Biķerniekos ir ļoti laba trase un atmosfēra te vienmēr ir ļoti laba. Man labāk patīk braukt lietū sacensības tad ir interesantākas, mašīnas vairāk slīd.

NESTE WORLD RX OF LATVIA PROVIZORISKAIS NORISES GRAFIKS*

SVĒTDIENA, 15. SEPTEMBRIS*
8:00Trase atvērta skatītājiem
8:45Iesildīšanās braucieni
10:00World RX (3.kvalifikācija)
Euro RX Supercar (3.kvalifikācija)
Euro RX Super1600 (4.kvalifikācija)
11:55World RX (4.kvalifikācija)
Euro RX Supercar (4.kvalifikācija)

Projekt E demonstrācijas braucieni
13:15Autogrāfu sesija (Fanu zonā)

13:30Monster Energy Torņa Dumpis
13:50Euro RX Super1600 (pusfināli)
Euro RX Supercar (pusfināli)
Euro RX Super1600 (fināls)
15:00World RX (pusfināli)
Euro RX Supercar (fināls)
World RX (fināls)
22:00Oficiālā ballīte nakts klubā Coyote Fly

*pēc Latvijas laika; norādītie laiki ir provizoriski un var mainīties.

 

FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmu Neste World RX of Latvia iespējams sarīkot pateicoties posma titulsponsoram Neste, LR Izglītības un zinātnes ministrijai un partnerim Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD), kā arī sponsoriem Ferratum un Live Riga.

Jaunākā informācija par FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmu Neste World RX of Latvia pieejama sociālo tīklu kontos Twitter, Facebook, YouTube un Instagram. Tāpat saziņai sociālajos tīklos aicinām izmantot tēmturi #NesteLatviaRX, kas ļautu vienuviet apvienot visus veiktos ierakstus par FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posma norisi Latvijā.

###

Plašāka informācija: Jānis Unbedahts, RA EVENTS, +371 26557801, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.">This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 

Biķernieku kompleksā sporta bāze 
S. Eizenšteina 16, Rīga, LV-1079 

Tālr: +371 67025800 
E-pasts: info@bksb.lv 

 

VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija”
Reģ. nr.: 40003345734 
S.Eizenšteina iela 6, , Rīga, LV-1079 
AS Swedbank Konts: LV92HABA0551029752626