Jaunumi

Svētdien 12.jūnijā aizvadīts Latvijas motošosejas čempionāta otrais posms

Svētdien 12.jūnijā tika aizvadīts Latvijas motošosejas čempionāta otrais posms, kurā pamatīgas raizes sagādāja neprognozējamie laikapstākļi, kas vairākas reizes ieviesa korekcijas dienas kārtībā.

 

Superbike klasē pārsteidzošu uzvaru izcīnīja Sergejs Paņevins (”Motoaplis”) izvirzoties pārliecinošā vadībā jau pirmajā aplī aiz sevis atstājot lietuviešu ātrāko braucēju Šarūnas Pladas, kuram arī pieder Biķernieku trases rekords motošosejā (1:37.524). Savukārt trešo vietu, ar visu pēdējā aplī piedzīvoto kritienu, ieguva Ivo Vinniņš (”SFRT Motorsports”).

”Šodien bija interesanta diena ar mainīgiem laikapstākļiem, kas nevienam sportistam nepatīk. Bet rezultāts bija labs pārsteigums. Lietus man noteikti palīdzēja, jo man patīk braukt pa lietu. Un tas noteikti bija man gods apdzīt Šarūnas Pladas,” stāsta Sergejs Paņevins vienlaikus atzīstot, ka viņam patīk mūsu trase un, ka noteikti priecātos redzēt vairāk šāda veida pasākumus šeit.

B1200 klasē skaistu uzvaru izcīnīja Kristaps Grietiņš (“Road Racing Riga”) aiz sevis otrajā vietā atstājot savu komandas biedru Māri Grīviņu, savukārt trešo vietu izcīnīja Mārtiņš Seržants (”SFRT Motorsports”), kuram šogad šis ir debijas gads B1200 klasē.

”Pavasarī biju trenēties Itālijā un čehijā, līdz ar to sezonu iesāku jau iesildījies. Pašu sacensību dienu sākām pa sauso, skaidrs, ka gaidījām, ka var izspēlēties tāds scenārijs, ka līs. Un lietus gonka noteikti nav mana stiprā puse, bet es labi jutos un sacensības patika, viss bija forši noorganizēts,” stāsta Kristaps Grietiņš, kurš ir priecīgs atgriezties motošosejā.

Arī Alfrēds Lazdiņš (”SFRT Motorsports”), kurš izcīnīja uzvaru C600 klasē atzīst, ka sacensības bija ļoti interesantas: ”Trase bija pa pusei sausa, pa pusei slapja. Pirmo reizi manā sportista karjerā man nācās braukt ar lietus riepām, kas bija jauna pieredze. Kopumā centos ļoti prātīgi, bet beigās sanāca būt ātrākajam.” Otro vietu C600 klasē izcīnīja Normunds Kazušs (Privāti), bet trešo Ģirts Feldbergs (”SFRT Motorsports”).

Savukārt Street klasei šis bija pirmais posms un uzvaru tajā izcīnīja Uldis Čodars (”SFRT Motorsports”), otro vietu ieguva Kristaps Akulis (Privāti), kurš starp Street klases braucējiem sacensībās uzrādīja ātrāko apļa laiku (1:55.941). Bet trešo vietu ieguva Ulvis Goldbergs (”SFRT Motorsports”).

Priecīgs par aizvadīto čempionāta posmu ir arī sacensību organizators un LaMSF Motošosejas komisijas vadītājs Rūdolfs Bergmanis: ”Par spīti briesmīgajiem neprognozējamiem laikapstākļiem un tam, ka šodien ap pusdienlaiku skatoties trases stāvokli bija sajūta, ka force majeure dēļ viss varētu beigties ne tā kā gribētos, visi braucieni tika nobraukti. Prieks par visiem braucējiem. Apsveicu Sergeju Paņevinu ar fantastisko rezultātu! Un paldies visiem! Bija forši!”

Vairāk ar sacensību rezultātiem var iepazīties šeit: https://speedhive.mylaps.com/LiveTiming/ERKGKJOP-2147483711 

Arī nākamais Latvijas čempionāta posms motošosejā, kas vienlaicīgi būs arī Baltijas čempionāta otrā posma ieskaite, norisināsies Biķerniekos 2.-3.jūlijā.

 

 

Biķernieku kompleksā sporta bāze 
S. Eizenšteina 16, Rīga, LV-1079 

Tālr: +371 67025800 
E-pasts: info@bksb.lv 

 

VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija”
Reģ. nr.: 40003345734 
S.Eizenšteina iela 6, , Rīga, LV-1079 
AS Swedbank Konts: LV92HABA0551029752626