Jaunumi

Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta atklāšanā spraigas cīņas visas dienas garumā, Biķernieki kļūdām vietu neatstāj

Vakar, 7. maijā, Biķernieku kompleksajā sporta bāzē tika atklāta jaunā Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta sezona. Cīņas trasē visas dienas garumā, sacensību dalībnieki jaunajai sezonai gatavojušies nopietni, pjedestāla sastāvs nenosakāms līdz pēdējiem metriem. 2023. gada sezonā seši sacensību posmi, starti Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

 

Jaunāko rallijkrosa braucēju klasē Yaris CUP šajā sezonā dalībnieku skaits dubultojies, pagājušā gada sastāvam pievienojušies jauni censoņi. Klases mērķis ir iedrošināt gados jaunākus braucējus uzsākt savas gaitas auto braukšanā slēgtā trasē, sajūtot arī īpašo sacensību garšu un adrenalīnu. Sezonas atklāšanas posmā sevi vislabāk spēja parādīt pagājušā gada sezonas uzvarētājs Linards Jasons.

Linards Jasons, Yaris CUP klases pirmā posma uzvarētājs: “Mērķis bija iet uz pilnu banku, iet uz labāko un finālā tas arī izdevās. To, kas notika aiz manis īsti nemanīju, centos koncentrēties uz savu braukšanu. Augstākais pjedestāla pakāpiens sacensībās ir tas, uz ko tiecas visi, ne vienmēr izdodas to sasniegt, pieviļ tehnika un citas problēmas, bet tāds ir autosports!”

Gaidītākā klase uz starta pirmajā sacensību posmā BMW RX 3000. Skatītāju un dalībnieku vidū populārākā klase gan skaita, gan spraigo cīņu ziņā. Kopumā sacensību karstumā devās 22 dalībnieki. Pēc īpaši negaidītiem pavērsieniem finālā un konkurentu sadursmēm trases līkumos, pēdējā aplī uzvaru izdevās izraut Mārim Druvam.

Māris Druva, BMW RX 3000 klases pirmā posma uzvarētājs: “Sajūtas pēc brauciena kolosālas, nevar pat aprakstīt. Starp konkurentiem trasē sadursme, arī es tiku pie sitiena, bet veiksmīgi atradu spraugu, pa kuru izlīst un finišs sasniegts pirmajam. Man trūkst vārdu, esmu priecīgs!”

Asākās cīņas šajā sacīkstē sagādāja spēcīgākā klase šajā čempionātā Supercar. Jaudīgās automašīnas un mērķtiecīgie piloti fināla braucienā nespēja sadalīt pirmo līkumu, izraisītas vairākas sadursmes, kā arī kūlenis, kuru piedzīvoja Aldis Kasparovičs. Klase stājās uz starta atkārtotā fināla braucienā, uz kuru diemžēl spēja atgriezties tikai pieci no astoņiem braucējiem. Pārliecinošs finālā bija pagājušā gada čempions Edijs Ošs.

Edijs Ošs, Supercar klases pirmā posma uzvarētājs: “Gribētos, lai sezona turpinātos šādi. Jāsaka gan, ka sākums dienai lika mazliet pakutināt nervus, pacīnīties ar ķibelēm, bet finālā viss sakārtojās. Konkurentu sadursmes pirmajā fināla piegājienā nemanīju, sapratu tikai tad, kad spoteris ziņoja, ka trasē ir sarkanie karogi. Otrajā fināla piegājienā turpināju iesākto cīņu!”

Rezultāti pa klasēm pirmajā posmā:

Yaris Cup: 1. Linards Jasons (LV), 2. Roberts Purmalis (LV), 3. Ričards Laukšteins (LV)

Lada RX: 1. Kristaps Martinovs (LV), 2. Armands Ķēniņš (LV), 3. Viktors Ellers (LV)

Xtreme: 1. Tēts Vare (EST), 2. Bruno Blumbergs (LV), 3. Kristo Kuts (EST)

SUPER 1600” 1. Ritis Gurklis (LT), 2. Audrius Kragas (LT); Ritis Rutkauskas (LT)

SUPER 2000: 1. Valdas Mikužis (LT), 2. Maija Stakena (LV), 3. Varis Žentiņš (LV)

BMW RX 3000: 1. Māris Druva (LV), 2. Lukas Sidabras (LT), 3. Kristaps Kronbergs (LV)

SUPERCAR: 1. Edijs Ošs (LV), 2. Edvards Egle (LV), 3. Mārcis Martinovs (LV)

2023 gada sezonas posmi Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionātā:

  1. posms / Baroni, Jēkabpils / 21.05
  2. posms / Viljandi, Igaunija / 18.06
  3. posms / Vilkiči, Lietuva / 09.07
  4. posms / Vilkiči, Lietuva / 06.08
  5. posms / Biķernieku trase, Rīga / 09.09

Informāciju par rallijkrosa čempionātu meklē www.rallycross.lv, kā arī sociālajos tīklos Facebook.com/ @rallycross.lv un Instagram.com / @rallycross.lv. Pasākumu atbalsta: Latvijas Nafta, Essve, Milwaukee, Steel Tech, , MKM mežs, Valtek, Print service, CULT, Johnny Bloom’s, Valvoline, Torņu ielas saldumi, Bauskas alus, TOP Granulas, Radio Tev, Biļešu serviss.

 

 

Biķernieku kompleksā sporta bāze 
S. Eizenšteina 16, Rīga, LV-1079 

Tālr: +371 67025800 
E-pasts: info@bksb.lv 

e-adrese E-adrese

 

VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija”
Reģ. nr.: 40003345734 
S.Eizenšteina iela 6, , Rīga, LV-1079 
AS Swedbank Konts: LV92HABA0551029752626