Jaunumi

144 DALĪBNIEKI, NEDĒĻAS NOGALĒ BIĶERNIEKU TRASĒ, ATKLĀS LATVIJAS DRIFTA SEZONU

Latvijas drifta sezona šogad tiks atklāta ar starptautiskām, divu dienu sacensībām. Reģistrācija sacensībām ir noslēgusies, uz starta redzēsim 140 dalībniekus, kas ir rekordliels skaits. Street klase savus startus aizvadīs Spīdveja Stadionā, bet Semi Pro un  Pro klases savus startus aizvadīs lielajā Biķernieku trasē, konfigurācijā #newstyle .

 

144 dalībnieki nedēļās nogalē tiksies Biķernieku trasē , lai atklātu oficiāli sezonu. Street klasē uz starta ir reģistrējušies 69 sportisti, Semi Pro klasē 41 sportists, un PRO klasē 34 sportisti. Piecas valstis, divas trases, 4 tandēmu fināli-Street X, Street, Semi Pro un Pro, un vairāk kā 280 kvalifikācijas braucienu.

Sacensības sāksies 13. maijā, kas ir Sestdiena, kur visas dienas garumā notiks drifta treniņi, bet vakarpusē visas ieskaites klases aizvadīs savus kvalifikācijas braucienus.

Savukārt 14. maijs- Svētdiena, ir noteikta kā galvenā sacensību diena. Oficiālā sacensību daļa sāksies 14.00 ar oficiālo atklāšanas ceremoniju visām klasēm kopā, kas noteikti būs fantastisks skats tribīņu lielo Biķernieku tribīņu priekšā, kam sekos Street, Semi pro un Pro klases galvenie tandēmu braucieni. Jāpiemin, ka skatītājiem ieeja atvērta no 09.00, tāpēc lielākiem drifta faniem ir iespēja apmeklēt sacensības jau no paša rīta. Noteikti jāmin, ka iegādājoties ieejas biļeti uz sacensībām 14.maijā, biļete ir derīga arī 13.maijā.

Izpētot dalībnieku sarakstu redzami vairāki jau zināmi vārdi drifta disciplīnas aprindās, bet ir arī daži pavisam jauni uzvārdi. Organizators Jānis Blušs min: “2023.gada dalībnieku parks noteikti būs viens no košākajiem un iespaidīgākajiem kādu būsiet redzējuši, dizaini šogad ir koši un interesanti, noteikti visiem iesaku atrast laiku un izstaigāt abus dalībnieku parkus, aplūkot auto, parunāties ar sportistiem u.t.t izbaudiet visu sacensību konceptu, sportisti vienmēr priecājas satikt līdzjutējus.”

Noteikti jāmin arī fakts, ka šoreiz uz starta it tieši Semi Pro un PRO klasē redzēsim ne tikai BMW auto, bet redzēsim arī Mercedes, Toyotas, Nissanus, divus Subarus un izskatās, ka arī pirmo Latvijā uzbūvēto Camaro drifta sporta automašīnu.

Skatītāji svētdien aicināti vērot driftu gan lielajās Biķernieku tribīnēs, gan no laukuma pie spīdveja stadiona. Abās sacensību dienās būs atvērts dalībnieku parks.

Nedēļu iepriekš, Igaunijā, PRO klase jau aizvadīja savu pirmo posmu, iesildījās, un noteikti ir gatavi aizstāvēt savu mājas uzvarētāju titulu, jo interesants fakts ir tas, ka 2022 gada sezonas atklāšanā uz PRO pjedestāla nebija neviens Latvijas braucējs, bet šogad Latvijas pro sportisti ir gatavi neatdot sezonas uzvarētāja titulu citiem. Pro klasē uz starta redzēsim- 2022 gada čempionu Rolandu Bērziņu, 2021 gada čempionu Jāni Jurku, NEZ 2022 gada čempionu Nikolasu Bertānu, vienu no uzlecošajiem braucējiem Edgaru Kroģeri, Edvardu Žodziņu, kurš Igaunijā demonstrēja agresīvus tandēmus un noteikti ir gatavs cīņām, kā arī komandas biedrus Jāni Brālīti un Kristapu Kāpiņu, starp citu Kristapam arī svaigi būvēts auto jaunajā sezonā, vienu no stabilākajiem LV braucējiem Raivi Alkšāru, kurš noteikti pēc  tehniskajām ķibelēm Igaunijā ir gatavs cīnīties, debitantu Pro klasē Robertu Bāriņu, tad jauno braucēju Reini Ozoliņu, kurš Igaunijā izcīnīja savu pirmo Pro pjedestālu- 3.vieta un Artūrs Fedins, kurš ir gatavs lekt iekšā sezonas cīņās.

Biļetes iespējams iegādāties visās biļešu servisa kasēs un www.bilesuserviss.lv. Biļetes būs iespējams iegādāties arī uz vietas.

Vairāk informācijas par sacensībām sekojiet līdzi:

Facebook: Driftlatvia Instagram: latviadrift  www.driftlatvia.com

 

 

Biķernieku kompleksā sporta bāze 
S. Eizenšteina 16, Rīga, LV-1079 

Tālr: +371 67025800 
E-pasts: info@bksb.lv 

e-adrese E-adrese

 

VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija”
Reģ. nr.: 40003345734 
S.Eizenšteina iela 6, , Rīga, LV-1079 
AS Swedbank Konts: LV92HABA0551029752626