Jaunumi

Šajā nedēļas nogalē “Nakts rallijkross” Biķerniekos, pirmo reizi vēsturē starts trases otrā virzienā

Šajā nedēļas nogalē, 9. septembrī, Biķernieku kompleksajā sporta bāzē norisināsies “Nakts rallijkross”, Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta 2023. gada sezonas noslēgums. Pirmo reizi vēsturē vairāk nekā 80 rallijkrosa braucēji startēs trases otrā virzienā. Par jaunu tradīciju kļuvušajā nakts pasākumā, dalībnieki pēdējās iespējas braucienus jeb LCQ un fināla braucienus aizvadīs dienas tumšajā laikā.

 

“Katru gadu vēlamies īstenot kaut ko jaunu no organizatoriskās puses, ne tikai pievienojot jaunas trases kalendārā, bet sarīkojot vismaz vienu unikālu sacensību – “Nakts rallijkross” noteikti tāds ir. Pagājušajā gadā aizguvām dažādas interesantas idejas no Amerikas, eksperimentējām un tas rezultējās nakts pasākumā ar īpaši izveidotu tramplīnu, kas norisinājās pirmo reizi. Esam nolēmuši nakts formātu turpināt un ieviest kā tradīciju, bet šis gads atnesis jaunas vēsmas – pirmo reizi vēsturē starts trases otrā virzienā, jauna pieredze rīkotājiem un nebijusi sacīkste braucējiem, kā arī skatītājiem.”

“Esam parūpējušies par papildus pārsteigumu skatītājiem, kuri vēros sacensības no galvenās tribīnes – starta laukums tiks izvietots tieši pretī tribīnei, lai sajūtas dzirdot motoru rūkoņu starta brīdī būtu vēl nervus kutinošākas! Jāsaka gan, ka šis nebūs vienīgais pārsteigums, bet atstāsim to, kā nelielu noslēpumu, tāpēc aicinu rallijkrosa fanus būt trasē un atbalstīt savus favorītus,” atklāj Jānis Bergs, rallijkrosa sacensību rīkotājs.

Šī rallijkrosa sezona līdz šim aizvadīta spraigi, jo pirms noslēguma posma vēl nav iespējams noteikt šī gada čempionus ieskaites klasēs, viss izšķirsies šajā nedēļas nogalē. Nakts pasākumā visiem dalībniekiem būs līdzvērtīgas iespējas cīnīties par posma augstākajām pozīcijām, jo neviens līdz šim otrā virzienā rallijkrosa trasē vēl nav braucis.

Yaris CUP jauniešu klasē šī brīža līderis ir pagājušā gada čempions Linards Jasons (142 punkti), otro vietu ieņem Roberts Purmalis (129 punkti), bet trešais, lietuvietis, Kernius Sulinskas (99 punkti).

LADA RX klasē šajā sezonā pārliecinošu sniegumu uzrādījis Niks Mežiņš, kurš šobrīd ierindojies pirmajā pozīcijā (161 punkts), sīva cīņa par otro un trešo pozīciju starp Mārtiņu Murašku (142 punkti) un Viktoru Elleru (140 punkti).

SUPER 1600 klasē pārsvars kopvērtējumā ir lietuviešu braucējiem, pirmais šobrīd ir pagājušā gada vicečempions Ritis Gurklis (169 punkti), otrajā pozīcijā Audrius Kragas (151 punkts), kurš šajā sezonā pārkāpa no Honda Civic uz jaudīgo Škoda Fabia automašīnu. Šīs klases līderu topu noslēdz Mārtiņš Spīķis (139 punkti).

SUPER 2000, klase, kurā sezonas laikā piedzīvoti īpaši spraigi brīži par augstajām pozīcijām. Šī brīža līdere ir Maija Stakena (145 punkti), kura divus iepriekšējos gadus samierinājusies ar koka medaļu, bet šajā gadā jaunā sportiste uzrāda augstus rezultātus un šobrīd ir ceļā uz savu pirmo čempiona titulu Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionātā. Otrajā pozīcijā strauji augošs lietuviešu sportists, Valdas Mikužis (138 punkti), bet trešais ir pagājušā gada vicečempions Ivo Gabrāns (123 punkti).

Šī gada kuplākā klase BMW RX 3000, līdz šim sezonas laikā startējuši 28 unikālie braucēji. Augstāko pozīciju kopvērtējumā ieņem Kristaps Kronbergs (137 punkti), kurš pagājušo sezonu noslēdza piektajā vietā. Otrajā pozīcijā ir pagājušā gada vicečempions Raivis Galviņš (126 punkti), jāsaka gan, ka punktu atšķirība ir neliela, tāpēc par čempionu varētu kļūt jebkurš no šiem braucējiem. Trešajā vietā šobrīd atrodas Kaspars Fricsons (115 punkti), kurš uzrādījis īpaši labu sniegumu aizvadītajos trīs posmos.

Xtreme bagiju klasē šajā sezonā redzami jauni vārdi. Klases līderis ir šī gada jaunpienācējs, debitants Bruno Blumbergs (136 punkti), aiz viņa Elvijs Zaķītis (131 punkts), bet par trešo pozīciju sezonā cīņa starp igauni Tētu Vari (94 punkti) un lietuvieti Matu Zavarski (93 punkti).

Jaudīgākajā klasē SUPERCAR sezona izvērtusies spraiga, piedzīvotas sadursmes un asi momenti trasē. Šobrīd līderis ir Edijs Ošs (133 punkti), kurš varētu tiekties pēc otrā čempiona titula šajā klasē, otrajā pozīcijā Mārcis Martinovs (105 punkti), bet trešo vietu ieņem kādreizējais auto treka čempions Aldis Kasparovičs (96 punkti).

Dalībnieku saraksts pieejams ŠEIT.

Provizoriskā sacensību programma:

10:30 / Laika kontroles brauciens

12:50 / 1. kvalifikācijas brauciens

15:05 / 2. kvalifikācijas brauciens

17:15 / Pārtraukums

17:55 / 3. kvalifikācijas brauciens

20:15 / LCQ - Pēdējās iespējas brauciens

21:05 / Fināla braucieni

22:20 / Apbalvošana (īsi pēc Supercar klases fināla brauciena)

 

Pirms sacensību video pieejams ŠEIT.

Ieejas biļetes cena 15 EUR. Bezmaksas ieeja bērniem līdz 12 gadu vecumam (ieskaitot), invalīdiem ratiņkrēslā ar/bez pavadoņa un 1.grupas invalīdiem. Biļetes uz autosporta pasākumu iespējams iegādāties iepriekšpārdošanā www.bilesuserviss.lv - https://www.bilesuserviss.lv/lat/biletes/sports/nakts-rallijkross-latvijas-lietuvas-rallijkrosa-cempionats-402328/ , kā arī norises vietā.

Jaunumiem par sacensībām iespējams sekot līdzi mājaslapā www.rallycross.lv, kā arī sociālajos tīklos Facebook.com/ @rallycross.lv un Instagram.com / @rallycross.lv.

 

 

 

Biķernieku kompleksā sporta bāze 
S. Eizenšteina 16, Rīga, LV-1079 

Tālr: +371 67025800 
E-pasts: info@bksb.lv 

e-adrese E-adrese

 

VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija”
Reģ. nr.: 40003345734 
S.Eizenšteina iela 6, , Rīga, LV-1079 
AS Swedbank Konts: LV92HABA0551029752626