Jaunumi

Sestdien Biķerniekos startēs Latvijas autosprinta sezona

Jau šo sestdien, 27. aprīlī, Rīgā startēs Latvijas autosprinta kausa sezona. Pirmais posms tiks aizvadīts leģendārās Biķernieku trases moto apļa konfigurācijā, kas tradicionāli pulcē ievērojamu dalībnieku skaitu. Sacensībām pieteikties var ikviens, kas vēlas izmēģināt savus spēkus autosportā, jo piedalīties var gan ar ielas, gan ar sacīkšu automašīnām.

 

Latvijas autosprinta kausa sezona šogad sastāvēs no pieciem posmiem četrās dažādās trasēs. Pēc sezonas atklāšanas Biķerniekos sekos pa vienam posmam Smiltenē un Jēkabpilī, savukārt Bauskā autosprinta kauss šosezon viesosies divreiz, aizvadot divas sacensības leģendārajā Mūsas trasē. Ja Biķerniekos un Jēkabpils Baronu trasē segumu veido pamatā asfalts, tad Smiltenes Tepera trasē un Mūsā dalībnieki varēs vairāk izbaudīt grants segumu.

Pēdējo gadu laikā autosprinta disciplīna kļuvusi par lielisku vietu, kur slēgtā un drošā vidē var gan spert pirmos soļus autosportā, gan arī uzturēt sportisko formu starp minirallija vai rallijkrosa posmiem. Starp dalībniekiem var atrast gan autosporta entuziastus, kas piepildījuši savu sapni pašiem startēt sacensībās, gan arī perspektīvus jauniešus, kas autosprintu izmanto kā pakāpienu uz miniralliju un citām autosporta disciplīnām.

Jāatzīmē, ka autosprintā vērojama ļoti liela automašinu daudzveidība, iespējams, pat lielākā starp visām autosporta disciplīnām, jo jau šobrīd pieteikumos redzamas 16 dažādu ražotāju automašīnas. Bez tradicionālajiem autosprinta spēkratiem kā Audi, BMW un VW dalībnieku pieteikumos redzami arī  interesanti Saab un Suzuki modeļi. Tieši tā ir arī autosprinta burvība, ka sacensībās ir iespējams piedalīties ar teju jebkuru automašīnu. Pirms pieteikšanās gan iesakām iepazīties ar autosprinta tehniskajiem noteikumiem, kas pamatā tendēti uz drošību – www.autosprints.lv/wp-content/uploads/2021/01/SAK-tehniskie-noteikumi-2021-final.pdf.

Ja ir radusies vēlēšanās startēt sezonas atklāšanā šo sestdien, tad pirms tam nepieciešams nokārtot pāris formalitātes. Jādodas pieteikt vienreizējo LAF Standarta Automobiļa komisijas licenci mājaslapā www.laflicences.lv, kuras saņemšanai nepieciešama medicīniskā izziņa no ģimenes ārsta vai veselības centra, kā arī apdrošināšana, kuru iespējams pieteikt turpat https://www.laflicences.lv/. Reģistrēties Latvijas autosprinta kausa 1. posmam un iepazīties ar potenciālo dalībnieku sarakstu iespējams šeit – www.autosprints.lv/registracija/.

Tiem, kas vēlas uz pirmo posmu Biķerniekos ierasties skatītāja lomā, nekādas formalitātes nav jākārto, vienīgi jāiegādājas ieejas biļete, kas izmaksās vien 5 eiro. Plašāka informācija par autosprintu atrodama seriāla mājaslapā www.autosprints.lv/, tāpat aktualitātēm iespējams sekot līdz LAF Standarta Automobiļu komisijas Facebook un Instagram vietnēs.

Latvijas autosprinta kausa 2024. gada kalendārs:
1. posms, 27. aprīlis, Biķernieki (Rīga)
2. posms, 25. maijs, Teperis (Smiltene)
3. posms, 22. jūnijs, Mūsa (Bauska)
4. posms, 27. jūlijs, Baroni (Jēkabpils)
5. posms, 5. oktobris, Mūsa (Bauska)

 

 

Biķernieku kompleksā sporta bāze 
S. Eizenšteina 16, Rīga, LV-1079 

Tālr: +371 67025800 
E-pasts: info@bksb.lv 

e-adrese E-adrese

 

VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija”
Reģ. nr.: 40003345734 
S.Eizenšteina iela 6, , Rīga, LV-1079 
AS Swedbank Konts: LV92HABA0551029752626