Jaunumi

140 DALĪBNIEKI, NEDĒĻAS NOGALĒ BIĶERNIEKU TRASĒ, ATKLĀS LATVIJAS DRIFTA SEZONU

Latvijas drifta sezona šogad tiks atklāta ar divu dienu sacensībām. Reģistrācija sacensībām ir noslēgusies, uz starta redzēsim 140 dalībniekus, un starp tiem skaļākie uzvārdi noteikti ir Blušs, Bertāns “Niknak”, Kroģeris un Bērziņš. Street klase savus startus aizvadīs aiz starta mājas, bet Semi Pro un  Pro klases savus startus aizvadīs lielajā Biķernieku trasē, konfigurācijā #fdstyle, jeb Drift Masters sacensību konfigurācijā.

 

140 dalībnieki nedēļās nogalē tiksies Biķernieku trasē , lai atklātu oficiāli sezonu. Street klasē uz starta ir reģistrējušies 58 sportisti, Semi Pro klasē 41 sportists, un PRO klasē 41 sportisti. Divas trases vienlaicīgi, 4 tandēmu fināli-Street X, Street, Semi Pro un Pro, un 250 kvalifikācijas braucienu.

Sacensības sāksies 18. maijā, kas ir Sestdiena, kur visas dienas garumā notiks drifta treniņi, bet vakarpusē visas ieskaites klases aizvadīs savus kvalifikācijas braucienus. Noteikti jāpiemin, ka skatītāji ar svētdienas ieejas biļeti varš apmeklēt arī sestdienu.

  1. maijs- Svētdiena, ir noteikta kā galvenā sacensību diena. Oficiālā sacensību daļa sāksies 14.00 ar oficiālo atklāšanas ceremoniju visām klasēm kopā, kas noteikti būs fantastisks skats lielo Biķernieku tribīņu priekšā, kam sekos Street, Semi pro un Pro klases galvenie tandēmu braucieni. Jāpiemin, ka skatītājiem ieeja atvērta jau no 09.00 katru dienu, tāpēc lielākiem drifta faniem ir iespēja apmeklēt sacensības jau no paša rīta un nepalaist garām nevienu braucienu.

Izpētot dalībnieku sarakstu redzami vairāki jau zināmi vārdi drifta disciplīnas aprindās, bet ir arī daži pavisam jauni uzvārdi. Organizators Jānis Blušs min: “2024.gada dalībnieku parks noteikti būs viens no iespaidīgākajiem kādu būsiet redzējuši. Šogad uz starta mums ir ne tikai gados jaunie sportisti, bet sportisti, kuri starpsezona nomainījuši klases. Noteikti visiem iesaku atrast laiku un izstaigāt dalībnieku parku, jo dalībnieku parks būs atvērts visiem, aplūkot auto, parunāties ar sportistiem u.t.t izbaudiet visu sacensību konceptu, sportisti vienmēr priecājas satikt līdzjutējus. Un , protams, iespēja braukt Drift Masters trasi sezonas sākumā ir kā saldais ēdiens sportistiem,  šo trases konfigurāciju zina visā Pasaulē, kā vienu no TOP trasēm”.

PRO klasē uz starta izies rekordliels dalībnieku skaits, 41 sportists, no visām 3 Baltijas valstīm. Kā pirmo noteikti jāpiemin Kristapu Blušu, kurš starp citu plāno aizvadīt pilnu Latvijas drifta čempionātu, kas ir lieliska dāvana faniem. Kristaps ir vienīgais Latvijas sportists kurš ir braucis prestižajā FD seriālā Amerikā, un viņa Amerikas auto šie būs pirmie starti Latvijā. Noteikti viens no lielākajiem sāncenšiem Kristapam būs tā sakot viņa skolnieks, Nikolass Bertāns, kurš taisnā ceļā ieradīsies Latvijā no  Spānijas, kur piedalījās Drift Masters 1.posmā un Volrace Gymkhana Masters sacensībās, kurās plūca uzvaras laurus kāpjot uz augstākā pjedestāla. Uz starta redzēsim arī Pro pilotu Edgaru Kroģeri, kurš arī taisnā ceļā no Drift Masters 1.posma Spānijā ieradīsies Latvijā, tikai jautājums ir vai viņš brauks ar jauno auto, vai ar auto, ar kuru aizvadīja 2023.gada drifta sezonu, un kurš nesen ieradies mājās no Omānas. Un , protams, noteikti jāpiemin Rolands Bērziņš, kurš ir nu jau Latvijas divkārtējais Pro drifta čempions, un Kristians Burkovs, kurš nedēļu iepriekš uzvarēja Baltijas drifta čempionāta posmu, un Aleksandrs Vlasovs, kurš ir Semi Pro čempions 2023, un kuram šī būs debija Pro klasē. Latviešiem pievienosies  spēcīgie igauņu un leišu sportisti, kuri abi  aizvadīs oficiālos sava čempionāta ieskaites posmus. Cīņas būs adrenalīna pilnas, uzvarēt grib katrs.

Semi Pro klasē uz starta arī ir  pārsteidzoši liels sportistu skaits, Semi Pro aizvadīs Baltijas posmu, un Latvijas posmu. Interesantāku Semi Pro padarīs 10 debitanti, kuri no Street klases ir pārnākuši uz Semi-Pro, tas ne tikai jau esošajiem Semi-Pro padarīs visu sarežģītāku, bet noteikti kārtīgi sajuks gaisu. Noteikti jāpiemin abi Latvijas juniori Daniels Baumanis, kurš ir street klases 2023 uzvarētājs , un Mārtiņš Immermanis, kuri cītīgi trenējas startiem Semi  Pro klasē, kā arī Kirils Maļinovskis, kuram arī debija Semi  Pro, un uzvara jau pirmajā Baltijas Semi Pro posmā. Debitantiem pievienosies , protams, jau zināmie, un spēcīgie Semi Pro sportisti, kuri arī vēlās noteikti cīnīties par čempiona titulu.

Street klase šogad arī pārsteigs, jaunas debijas, daudz junioru, zināmie sportisti, jauns koncepts un interesanta trase. Street klase savus startus aizvadīs tā sauktajā trases daļā “ aiz starta mājas”, bet, šoreiz no Rallijkrosa trases starta zonas, u.c. Iemetiens, kāds nav braukts nevienā vēl Street trases konfigurācijā Biķerniekos. Papildus, Street klasē ir jauns koncepts kvalifikācijai, kas sacensības padarīs vēl neprognozējamākas un aizraujošākas. Visi sportisti aizvadīs pirmo kvalifikācijas braucienu, bet ne visi brauks otro. Pirmie 24 sportisti pēc pirmā kvalifikācijas brauciena automātiski jau iekļūs Tandēmu TOP32 eglē, tādejādi sportistiem tagad pirmais kvalifikācijas brauciens būs ļoti svarīgs, un ļoti daudz ko izšķirs. Visi pārējie sportisti brauks otro braucienu, un tikai 8 no viņiem būs iespēja tikt vēl pamata Top32, kas to visu padarīs vēl aizraujošāku, bet visi pārējie sportisti, kuri iegūs kvalifikācijas vietas sarindosies tandēmu braucieniem Street X.

Biļetes ir pieejamas gan iepriekš pārdošanā- www.bilesuserviss.lv, kā arī biļetes būs pieejamas uz  vietas sacensību dienā, kad tās maksās 25 Eur. Biļetes ietver ieeju arī dalībnieku parkā, skatītāju zonā, kā arī iespēju iziet ārā un iekšā no sacensībām.

Ar biļeti kas iegādāta uz sacensībām 19.05.2024 var apmeklēt arī 18.05.2024 treniņus un kvalifikāciju, kas ir iekļauts biļetē.

 

Motoru sports var būt bīstams! Neskatoties uz to, ka organizators veic visus iespējamos drošības un piesardzības pasākumus, motoru sportā var notikt neparedzami negadījumi. Apmeklētāji ir pilnībā atbildīgi par sevi un tiem pastāvīgi ir jāvērtē vai viņu drošība sacensību norises vietā nav apdraudēta.

 

Vairāk informācijai , kartēm, jaunumiem par sacensībām sekojiet līdzi :
Facebook: Latvian Drift page
Instagram: latviadrift

un www.driftlatvia.com

 

 

Biķernieku kompleksā sporta bāze 
S. Eizenšteina 16, Rīga, LV-1079 

Tālr: +371 67025800 
E-pasts: info@bksb.lv 

e-adrese E-adrese

 

VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija”
Reģ. nr.: 40003345734 
S.Eizenšteina iela 6, , Rīga, LV-1079 
AS Swedbank Konts: LV92HABA0551029752626